آموزش مانیکور و پدیکور ناخن

کلمات مانیکور و پدیکور با آرایش و زیبایی ناخن ها در ارتباط هستند. مطلب آموزش مانیکور و همچنین آموزش پدیکور ناخن می تواند برای بسیاری از آرایشگران و افراد معمولی مناسب باشد.

ناخن ها نقش زیادی در زیبایی افراد دارند. به همین دلیل بسیاری از خانم ها برای تزئین و آراستن ناخن های خود سعی می کنند حرفه هایی مانند پدیکور و مانیکور را یاد بگیرند.

کسانی که به آموزش مانیکور و پدیکور ناخن می پردازند، افراد حرفه ای هستند که اطلاعات تخصصی زیادی درباره ناخن ها و ماهیت آنها دارند. به طور کلی مانیکور یک حرفه برای تزئین و زیباسازی ناخن های دست و پدیکور یک حرفه برای تقویت، زیبایی و درمان ناخن های پا می باشد.

قابل ذکر است که ناخن های دست ها هر ماه حدود دو میلی متر رشد می کنند و این میزان رشد در فصل های سرد و گرم سال متفاوت می باشند. قابل ذکر است که میزان رشد ناخن های پاها از ناخن های دست ها کمتر می باشد.

خانم ها با یادگیری دوره های آموزش مانیکور ناخن می توانند به ناخن های بلند شده دست های خود رسیدگی و به آراستگی آنها کمک کنند.

هنرجویان با استفاده از دوره های آموزش مانیکور ناخن می توانند به ناخن های افراد مختلف رسیدگی کنند. افرادی که به جویدن ناخن عادت دارند و یا دارای ناخن های ناقص با شکل های نامنظم هستند می توانند از این دوره ها استفاده کنند.

خیلی از خانم ها از دوره های آموزش پدیکور ناخن استقبال نمی کنند. زیرا ناخن های پاهای خانم ها همیشه در کفش و زیر جوراب پنهان می باشد.

با این حال برخی از هنرجویان خانم از یادگیری دوره آموزش پدیکور ناخن استقبال می کنند. این افراد از دوره آموزش پدیکور ناخن برای ارائه خدمات به بانوانی که ناخن های پاهایشان شکل خوبی ندارد استفاده می کنند.

آنلاین یا حضوری آموزش ببینید مدرک فنی و حرفه ای، بین المللی بگیرید

آموزشگاه فنی و حرفه ای شیما قره داغی ( انجمن ناخن )

ابزار مورد نیاز برای آموزش مانیکور و پدیکور ناخن

افرادی که از دوره های آموزش مانیکور و پدیکور ناخن استفاده می کنند نیاز به ابزار خاصی دارند تا بتوانند به خوبی از آنها استفاده کنند. مدرسان سالن های زیبایی ناخن ابتدا به معرفی وسایل هر کدام از این حرفه ها و نحوه استفاده از آنها می پردازند.

ماسک و دستکش لاستیکی از مهم ترین ابزاری هستند که افراد باید در هنگام مانیکور و پدیکور ناخن استفاده کنند. این ابزار سبب می شوند تا آلودگی های دست ها و پاهای مشتریان به پوست آرایشگران منتقل نشود.

انواع سوهان های معمولی و برقی و همچنین پنس ها از ابزارهای اساسی هستند که در طی دوره آموزش مانیکور و پدیکور ناخن مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر ابزار مورد استفاده در حین آموزش مانیکور و پدیکور ناخن می توان به روغن ها و لوسیون های تقویتی و خوشبو و همچنین موم های پارافینی اشاره کرد.

مواد سفید کننده ناخن و خشک کننده های لاک ها از دیگر ابزاری هستند که در حین آموزش حرفه های مانیکور و پدیکور استفاده می شوند. به طور کلی بسیاری از ابزار های مورد استفاده در دوره های آموزش مانیکور و پدیکور ناخن با یکدیگر مشابه می باشند.

در این میان وسایل جدا کننده انگشتان پا، نمک های دریایی و سنگ پاهای دریایی از دیگر ابزار مورد استفاده در حین آموزش پدیکور ناخن می باشند.

مزایای استفاده از مانیکور و پدیکور ناخن

قابل ذکر است که حرفه مانیکور ناخن به درمان و زیبایی ناخن های دست و حرفه پدیکور به زیبایی و درمان ناخن های پا می پردازد. در طی دوره های آموزش مانیکور ناخن، هنرجویان می آموزند که لوسیون ها و روغن ها سبب تقویت و انعطاف پذیری ناخن ها می شوند.

همچنین موم های پارافینی سبب از بین رفتن سلول های مرده پوست انگشتان و ناخن های دست می شوند. در روش پدیکور نیز مواد روغنی و تقویتی استفاده می شوند که سبب استحکام و منعطف شدن ناخن های پاها می گردند. این مواد از خشکی ناخن های پاها و سطح پاها جلوگیری می کنند.

این روش سبب می شود که خانم ها و آقایان از داشتن ناخن های زیبا در پاهای خود لذت ببرند. هنرجویان با گذراندن دوره آموزش پدیکور ناخن می توانند پاهای خود را ضد عفونی کنند و از رشد باکتری ها و قارچ ها جلوگیری کنند.

قابل ذکر است هنرجویان با گذراندن دوره آموزش مانیکور و پدیکور ناخن می توانند به بهبود جریان گردش خون در پاها و دست های خود کمک کنند.

مراحل آموزش مانیکور و پدیکور ناخن

مراحل آموزش مانیکور ناخن

متخصصان در طی دوره آموزش مانیکور ناخن بعد از معرفی تمامی ابزار به نحوه استفاده مرحله به مرحله از آنها می پردازند.

مرحله اول:

مدرسان در مرحله اول با استفاده از لاک خشک کننده تمامی لاک های ناخن ها را از سطح ناخن ها و گوشه های آنها پاک می کنند.

مرحله دوم:

در مرحله بعد با استفاده از سوهان ها و پنس های مختلف ناخن ها را طبق نظر مشتری فرم می دهند. متخصصان در طی آموزش مانیکور ناخن از هنرجویان می خواهند که در ابتدا به آرامی به سوهان کشی ناخن ها بپردازند. در مرحله آخر آموزش مانیکور ناخن با سوهان نیز باید با یک حرکت سریع، سوهان کشی ناخن ها را به اتمام رساند.

مرحله سوم:

در طی دوره آموزش مانیکور ناخن هنرجویان یاد می گیرند که با استفاده از مواد سفید کننده ناخن آلودگی های ناخن ها را تمیز کنند. در این مرحله باید با استفاده از روغن ها و لوسیون ها ناخن ها را مرطوب کرد تا خشک نشوند.

مرحله چهارم:

در مرحله پایانی دوره آموزش مانیکور ناخن نیز باید ناخن ها را لاک زد و آنها را خوشبو کرد. قابل ذکر است که در طی این دوره ها آموزش مانیکور ناخن به صورت خشک و تر آموزش داده می شود.

هنرجویان در طی دوره آموزش مانیکور ناخن به صورت خشک یاد می گیرند که بعد از تمیز کردن ناخن ها و رفع چربی های آنها ناخن ها را با لاک بپوشانند. در طی آموزش مانیکور ناخن به صورت تر باید بعد از سوهان کشی و پاک کردن لاک ها، انگشتان را در یک محلول قرار داد.

این محلول شامل آب و قرص کراتین است، پاها باید به مدت پنج تا هفت دقیقه در این محلول قرار بگیرند. در این صورت ناخن ها به خوبی تقویت و مرطوب می شوند و ادامه مراحل مانیکور روی آنها انجام می شود.

مراحل آموزش پدیکور ناخن

مراحل آموزش پدیکور ناخن نیز شباهت زیادی با مانیکور ناخن دارد، اما نباید از تاثیر درمانی این روش غافل شد.

مرحله اول:

هنرجویان در مرحله ابتدایی آموزش پدیکور ناخن یاد می گیرند که پاهای مشتریان خود را در یک محلول قرار دهند. این محلول شامل آب ولرم همراه با نمک های دریایی و یا آب لیمو می باشد. در همین حین پاشنه پاها باید به خوبی سنگ پا کشیده شود تا سلول های مرده کف پا از بین بروند.

پاها باید به مدت ده دقیقه در محلول قرار گیرند تا سطح ناخن ها صاف و نرم شوند و آلودگی های آنها از قبیل لاک ها از بین بروند.

مرحله دوم:

در ادامه مراحل آموزش پدیکور ناخن، بعد از خشک کردن ناخن های پاهای مشتریان باید آنها را با استفاده از لوسیون ها و روغن های تقویتی چرب کرد.

مرحله سوم:

در ادامه آموزش پدیکور ناخن و نرم شدن ناخن ها، هنرجویان باید از وسایل جدا کننده ناخن ها استفاده کنند. آنها باید با استفاده از سوهان و پنس اقدام به گوشه گیری و مرتب کردن ناخن ها کنند. گفتنی است برخلاف روش مانیکور که ناخن ها بلند هستند، در روش پدیکور باید ناخن ها با استفاده از ابزار مخصوصی مانند سوهان کوتاه شوند.

مرحله چهارم:

هنرجویان در طی دوره آموزش پدیکور ناخن نباید از کوتیکول ناخن ها غافل شوند و باید قبل از لاک زدن، آنها را به عقب بکشند.

مرحله پنجم:

در این مرحله از آموزش پدیکور ناخن، پدیکورهای حرفه ای باید طی دو دوره ناخن های پاها را لاک بزنند. آنها باید سطح ناخن ها را با استفاده از لاک صاف و ثابت کنند و اجازه دهند که لاک ها خشک شوند و دوباره آنها را لاک بزنند.

کلام آخر در مورد سالن های حرفه ای زیبایی ناخن

سالن های آرایشی زیادی در سطح کشور به آموزش مانیکور و پدیکور ناخن مشغول می باشند. افراد برای یادگیری این حرفه ها باید به سراغ آموزشگاه های معتبری که از مدرسان حرفه ای استفاده می کنند، بروند.

سالن ناخن شیما قره داغی می تواند تمامی خدمات در مورد آموزش مانیکور ناخن و همچنین آموزش پدیکور ناخن را به افراد ارائه دهد. این سالن زیبایی با استفاده از ابزار با کیفیت و افراد متخصص به آموزش مانیکور ناخن و همچنین پدیکور ناخن می پردازد.

افراد می توانند تمامی اطلاعات لازم در مورد خدمات سالن ناخن شیما قره داغی را در وب سایت این مرکز کسب کنند. این سالن زیبایی به انجام خدماتی همچون کاشت ناخن، مانیکور و پدیکور ناخن، سوهان کشی و مرتب کردن ناخن های دست و پا می پردازد.

سالن ناخن شیما دارای هشت سال تجربه در رابطه با زیبا کردن، تزئین و همچنین درمان ناخن ها می باشد. شیما قره داغی دارای چندین گواهینامه معتبر داخلی و بین المللی می باشد. افراد می توانند با مراجعه به این سالن زیبایی و یا برقراری تماس با آن اطلاعات لازم را کسب کنند و به مشاهده رزومه آن بپردازند.

5/5 - (1 امتیاز)

26 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *