آموزش و خدمات کاشت ناخن با ژل و پودر

آنلاین یا حضوری آموزش ببینید مدرک فنی و حرفه ای، بین المللی بگیرید

آموزشگاه فنی و حرفه ای شیما قره داغی ( انجمن ناخن )

احتمالاً با ناخن‌های اکریلیک رایج که توسط بسیاری از خانم‌ها استفاده می‌شد، آشنا هستید. معمولاً به‌عنوان «مانیکور فرانسوی»، با نوک‌های سفید ضخیم شناخته میشوند. ناخن‌های اکریلیک ضخیم و مصنوعی به نظر می‌رسند، استفاده از آن‌ها بسیار پرهزینه است. برداشتن آن‌ها دشوار است و وقتی طولانی مدت استفاده می‌شوند، آسیب قابل توجهی به سطح ناخن و پوست اطراف وارد می‌کنند. در چند سال اخیر، روش دیگری برای زیباسازی ناخن ها به صورت طولانی مدت محبوب شده است، خدمات کاشت ناخن با ژل و پودر. این کاشت ها، دو و گاهی سه هفته ماندگاری دارند و ظاهری براق به ناخن ها می دهند. گاهی اوقات طرح‌های استنسیل شده روی ژل نقاشی می‌شوند. این عکس‌ها هر روز در سراسر اینستاگرام منتشر می‌شوند.

یکی از اساسی ترین سوالات پیش آمده برای افرادی که قصد انجام کاشت ناخن دارند، این است که کدامیک از روش های کاشت بهتر و مناسب تر است. کاشت پودری از روش های قدیمی و اصلی در کاشت ناخن محسوب می شود. به طوری که بسیاری از ناخن کارها این روش را روش مادر در کاشت ناخن معرفی می کنند. در کنار کاشت پودری این روزها اکثر افراد از کاشت ژلی استفاده می کنند و همین کاشت را برای سری های بعدی نیز ترجیح می دهند. چرا که برخی از حساسیت های ایجاد شده در کاشت پودری را به همراه ندارد.

خدمات کاشت ناخن با ژل و پودر

ناخن های ژلیش عالی به نظر می رسند. ماندگاری بسیار طولانی تری نسبت به مانیکورهای سنتی دارند و استفاده از آنها خیلی گران نیست. با این حال، ریموو کردن ژل برای سطح ناخن ها بسیار آسیب زاست و پس از ریموو، پوست پوست شدن، ترک خوردن و تقریبا نازک شدن ناخن‌ها و پوست اطرافشان، دور از انتظار نیست.

بنابراین، در اینجا به ساده‌ترین شکلی که می‌توانیم خدمات کاشت ناخن با ژل و پودر را توضیح و آموزش دهیم، آورد ایم:

خود ژل زمانی تشکیل می‌شود که پلیمری شبیه به آنچه در ایمپلنت‌های دندانی استفاده می‌شود، به نام پلی متیل متاکریلات یا PMMA (پلکسی گلاس) در زیر نور UV یا LED برای تشکیل یک پوشش سخت خشک شود. سه لایه لاک بسیار نازک اعمال می شود تا اشعه ماوراء بنفش بتواند قبل از اعمال لایه بعدی به هر لایه نفوذ کند و سفت شود. پوشش پایه پیوند محکم تری با سطح ناخن واقعی ایجاد می کند تا پیوند بین ناخن و خود بستر ناخن. به همین دلیل، کندن یا برداشتن لاک ژل از روی ناخن تقریبا غیرممکن است.

برای از بین بردن این ژل ها، نوک انگشتان باید حداقل به مدت 10 دقیقه در استون خیس شوند تا نرم شوند و سپس مانیکوریست از یک سوهان فلزی کاردک مانند برای جدا کردن ژل از روی ناخن استفاده می کند. عمل خراش دادن، اگر با خشونت انجام شود، در واقع لایه به لایه از سطح ناخن جدا می شود. در نهایت ناخن‌ها آنقدر نازک می‌شوند که با کوچک‌ترین لمسی خم می‌شوند و از بستر ناخن جدا می‌شوند و نواحی سفید زیر ناخن را نشان می‌دهند. علاوه بر این، استون مورد استفاده برای خیساندن و نرم کردن ژل، پوست را به شدت خشک می کند، که می تواند منجر به ترک خوردن پوست انگشتان شود.

مزایا و معایب خدمات کاشت ناخن با ژل و پودر

بنابراین، آیا انجام این نوع درمان ناخن خوب است؟ اگر به یک تعطیلات طولانی می‌روید و می‌دانید که زمانی برای استفاده مجدد از لاک ناخن ندارید (و اگر این آراستگی برای شما مهم است)، انجام هر چند وقت یکبار ژل ناخن کار وحشتناکی نیست. اگر جشن یا مهمانی دعوت هستید و می‌خواهید دست‌هایتان را «زیباتر کنید»، همین استدلال کارساز است. اما در حالت کلی مانیکور ژل را بیشتر از هر دو هفته یکبار انجام ندهید و هر بار بیش از دو ماه انجام ندهید. قبل از شروع مجدد دو ماه به ناخن های خود استراحت دهید.

 اجازه ندهید ناخن کار، ناخن هایتان را به شدت خراش دهد و دستان خود را برای مدت زمان کافی خیس کنید تا ژل نرم شود و دستان خود را با دستکش بپوشانید تا استون داخل آن بماند. اطمینان حاصل کنید که از دستکش های محافظ در برابر آفتاب استفاده کنید. لکه های قهوه ای را می توان تنها پس از چندین بار قرار گرفتن در معرض نورهای UV یا حتی نورهای LED که سریعتر کار می کنند، روی پوست مشاهده کرد.

اصول و قواعد خدمات کاشت ناخن به هر دو شیوه

  • برای هر نوع روش کاشت ناخن در سالن، این قوانین همیشه اعمال می شود:
  • ابزارهای مخصوص خود را به همراه داشته باشید.
  • مطمئن شوید که سالن ابزار شما را در یک کیسه مهر و موم شده استریل می کند.
  • هرگز پاهای خود را در حمام پدیکور که دارای پلاستیک یکبار مصرف نیست فرو نکنید.
  • به یاد داشته باشید که قارچ ناخن، زگیل و پارونیشیا (کوتیکول ملتهب یا عفونی) پس از مانیکور و پدیکور، در صورتی که دستورالعمل های فوق رعایت نمی شود، غیرمعمول نیستند.

لذا جهت انجام خدمات و یا آموزش کاشت ناخن با ژل و پودر به سالن های معتبر و کاربلد مانند سالن ناخن شیما قره داغی مراجعه نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

49 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *